Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

"NIEPODLEGŁOŚĆ NIEJEDNO MA IMIĘ"

Gazetka stworzona przez uczniów podczas apelu z okazji Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości
W piątkowe przedpołudnie, o godzinie 11:11 odśpiewaniem hymnu państwowego rozpoczęliśmy w naszej szkole lekcję historii dla młodszych i starszych członków naszej szkolnej społeczności. Uczniowie klasy szóstej i siódmej w formie montażu słowno-poetyckiego próbowali odpowiedzieć na pytanie: "Czy warto obchodzić takie rocznice jak dzień 11 Listopada?" W swoich scenicznych rozmowach przeplatanych poezją i pieśniami takimi jak "Rota", odnosili się do wartości, które przyświecały tym, którzy o naszą wolność walczyli, takich jak "odwaga" czy "poświęcenie", ale także do takich, które powinny towarzyszyć nam w chwilach wolności: przywiązanie, miłość, przyjaźń czy szacunek. Właśnie hołdując takim wartościom, oddajemy cześć tym, którzy przelali krew po to, abyśmy dziś mogli się uśmiechać, bawić, uczyć, oddychać pełną piersią i... po prostu żyć - życiem, które sami sobie wybierzemy, a nie życiem, o którym będzie decydował za nas ktoś inny. Doceniajmy więc wolność i cieszmy się nią. Uczniowie bowiem doszli do wniosku, że warto pamiętać o przeszłości, bo, jak powiedział Norwid: "Przeszłość - to jest dziś, tylko cokolwiek dalej"...

 Poniższe zdjęcia przedstawiają apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

11 LISTOPADA UCZCZONY PRZEZ UCZNIÓW KLAS I-III