Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Zdrowe dzieci w zdrowych gminach

Zdrowe dzieci w zdrowych gminach

TRANSGRANICZNIE, SMACZNIE, ZDROWO I SPORTOWO

Już powoli mija rok, odkąd dzieci z drugiej klasy uczestniczą w projekcie „ZDROWE DZIECI W ZDROWYCH GMINACH/GESUNDE KINDER IN GESUNDEN KOMMUNEN”. Celem projektu jest wdrożenie transgranicznego programu edukacyjnego promującego zdrowy styl życia wśród dzieci szkół podstawowych na terenie czterech gmin województwa zachodniopomorskiego (Gmina Miasto Kołobrzeg, Gmina Kołobrzeg, Gmina Stepnica, Gmina Goleniów) oraz szkół podstawowych z Miasta Schwedt/Odrą. W projekcie uczestniczą dwie szkoły naszej gminy: Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dźwirzynie.

Uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach sportowych i spotkaniach z dietetykiem pod nazwą „CIAŁO - ODŻYWIANIE – RUCH”. Przez cały okres trwania projektu postępy uczniów są monitorowane i analizowane w formie testów motorycznych przez  Europejską Akademię Sportu Kraju Związkowego Brandenburgii (ESAB) z siedzibą w Poczdamie, która jest również partnerem projektu i pełni opiekę naukową i szkoleniową nad realizacją projektu. Dzięki systematycznym testom i obserwacjom już wiemy, że  poprawiła się sprawność motoryczna oraz aktywność ruchowa dzieci. Spotkania z dietetykiem wprowadzają radość z poznawania nowych smaków oraz podnoszą świadomość uczniów na temat potrzeb żywieniowych ich organizmów. Niezwykle cennym jest zaangażowanie rodziców w kształtowanie się postaw prozdrowotnych pociech, poprzez udział w spotkaniach z prowadzącymi zajęcia oraz towarzyszenie i wspieranie wysiłków dzieci. W celu wzbogacenia zaplanowanych zajęć uzupełnione zostało wyposażenie szkoły w sprzęt sportowy przeznaczony dla młodszych dzieci. Jesteśmy również w trakcie organizacji sali dietetycznej.

           Projekt edukacyjny  "ZDROWE DZIECI W ZDROWYCH GMINACH/GESUNDE KINDER IN GESUNDEN KOMMUNEN" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) - Program Współpracy INTERREG VA Meklemburgia - Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska.

A.Telej

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmów z realizacji projektu:

  1. MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE INTEGRACYJNE W STEPNICY

  2. SPOTKANIE Z PANIĄ DIETETYK - PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY

  3. SPOTKANIE Z PANIĄ DIETETYK - POMARAŃCZE PACHNĄ ŚWIĄTECZNIE

  4. ZAJĘCIA SPORTOWE - RUCH TO ZDROWIE

  5. SPOTKANIE Z PANIĄ DIETETYK - PIRAMIDA ŻYWIENIA NA KANAPCE
  6. ZAJĘCIA SPORTOWE  - DBAMY O RADOSNĄ FORMĘ

https://www.facebook.com/gm.goleniow/videos/359939114552618/

https://www.facebook.com/zdzggkgk/videos/2308741752474077/

https://www.facebook.com/zdzggkgk/videos/450287988711769/