Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Symbole narodowe

BIP SP w Drzonowie

Programy

Reforma edukacji


Darmowe podręczniki

Ruszaj się z Lionfitness
Bezpiecznie w Sieci

KONTROLA RODZICIELSKA

 

Sport szkolny

Wygrywając eliminacje gminne, jako uczniowie Szkoły Podstawowej w Drzonowie reprezentowaliśmy naszą gminę na mistrzostwach powiatu kołobrzeskiego, które odbyły się 6 i 9 listopada 2017 r. w dwóch grupach wiekowych -młodszej i starszej dziewcząt i chłopców.

Dziewczęcą dwójkę w grupie młodszej reprezentowały: NATALIA Jurczys i Nikola OCHNIO , które po zaciętych meczach indywidualnych i grze deblowej zajęły trzecie miejsce. Znacznie lepiej przebiegała rywalizacja w grupie młodszej chłopców reprezentowanych przez Mateusza DZIEDZICA i Kacpra KAŁDUSA. Chłopcy pokonali wszystkich rywali we wszystkich pojedynkach i tym samym uzyskali tytuł Mistrzowskiej Drużyny Powiatu.
W drugiej kolejności do rywalizacji przystąpiły zespoły dziewcząt i chłopców grupy starszej wiekowo. Martyna BEREDA ,Natalia CIECHOWSKA zajęły trzecie miejsce w rywalizacji indywidualnej i drużynowej. Również trzecim miejscem pochwalić się mogą chłopcy grupy starszej - Kacper GAWRYCHOWSKI i Hubert LESICKI. Należy stwierdzić, iż turniej był na bardzo wysokim poziomie i rywalizacja wyjątkowo zacięta ,wymagająca mistrzowskich umiejętności.

Z faktu, że mamy swoich uczniów, którzy będą  reprezentować gminę i powiat kołobrzeski na szczeblu województwa zachodniopomorskiego z pewnością są bardzo dumni  wszyscy w naszej szkole, a w szczególności nauczyciele wychowania fizycznego- Radosław Rasztubowicz i Dariusz Pietrzykowski.


 

Ostatni tydzień  w naszej szkole obfitował w liczne zawody sportowe, których  byliśmy gospodarzami. Udział naszych uczniów zaowocował bardzo dobrymi wynikami. Jako pierwsi do rywalizacji o tytuł Mistrza Powiatu wystartowali NASI UNIHOKEIŚCI.

Reprezentacja dziewcząt (grupa starsza) w składzie:

BEREDA Martyna,BLICHARZ Patrycja,CIECHOWSKA Natalia,DZIEKAŃSKA Oliwia,KOWALSKA Oliwia,LESZCZYŃSKA Alicja,SKARZYŃSKA Magdalena,STRZECHMIŃSKA Izabela,STRZECHMIŃSKA Joanna;WYSZYŃSKA Dominika pokonały w meczu finałowym reprezentację Dygowa i tym samym zdobyła tytuł Mistrzyń Powiatu Kołobrzeskiego. Kolejny dzień to rywalizacja reprezentacji chłopców (grupy starszej).

Szkołę naszą reprezentowali:

BABULA Patryk,BYSZEWSKI Adrian,GAWRYCHOWSKI Kacper,GAWRYŚ Rafał, LASKOWSKI Mateusz i Szymon,LESICKI Hubert,ROGULA Jakub,SADOWSKI Maciej i SAJ Miłosz. Chłopcy rywalizowali z reprezentantami z Ustronia Morskiego,Gościna, Wrzosowa,Dygowa, SP7 Kołobrzeg;Sp1 Kołobrzeg. W meczu finałowym podobnie jak w rozgrywkach dziewcząt spotkaliśmy się z reprezentacją szkoły z Dygowa. Tym razem zwycięski, mistrzowski tytuł przypadł naszym rywalom. Nam przypadł tytuł Wicemistrzów Powiatu.
W środę i czwartek do rywalizacji przystąpiła reprezentacja dziewcząt i chłopców grupy wiekowej młodszej.

Dziewczęta w składzie:

BOŚ Zuzanna,BIEDRZYCKA Martyna,JASIŃSKA Antonina,JURCZYS Natalia,KOJRO Martyna,LACHOWICZ Amelia, OCHNIO Nicola,STRZECHMIŃSKA Kinga,TEREFEŃKO Gabriela, WARLIKOWSKA Martyna wygrywając wszystkie mecze kolejny raz zdobyły tytuł Mistrzyń Powiatu. Chłopcy młodszej grupy wiekowej w składzie:

DUSZYŃSKI Jakub,DZIEDZIC Mateusz,KAŁDUS Kacper,KOJRO Michał,MICHALSKI Jakub,PSZCZOŁA Jakub,SOBCZAK Marcel,WANOWSKI Maksymilian,WOŹNIAK Michał i ZAWADZKI Szymon, idąc za przykładem dziewcząt, również pokonali wszystkich rywali  zostali Mistrzami Powiatu w unihokeju.

Mistrzowskie zespoły reprezentować będą powiat kołobrzeski w dalszej regionalnej turze rozgrywek o tytuł mistrza województwa zachodniopomorskiego. Pojedziemy tam z wielką nadzieją na uzyskanie tego tytułu.

Naszych reprezentantów do zawodów przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego - Radosław Rasztubowicz i Dariusz Pietrzykowski.

Tekst i zdjęcia: Dariusz Pietrzykowski.