Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Sport szkolny

Wygrywając eliminacje gminne, jako uczniowie Szkoły Podstawowej w Drzonowie reprezentowaliśmy naszą gminę na mistrzostwach powiatu kołobrzeskiego, które odbyły się 6 i 9 listopada 2017 r. w dwóch grupach wiekowych -młodszej i starszej dziewcząt i chłopców.

Dziewczęcą dwójkę w grupie młodszej reprezentowały: NATALIA Jurczys i Nikola OCHNIO , które po zaciętych meczach indywidualnych i grze deblowej zajęły trzecie miejsce. Znacznie lepiej przebiegała rywalizacja w grupie młodszej chłopców reprezentowanych przez Mateusza DZIEDZICA i Kacpra KAŁDUSA. Chłopcy pokonali wszystkich rywali we wszystkich pojedynkach i tym samym uzyskali tytuł Mistrzowskiej Drużyny Powiatu.
W drugiej kolejności do rywalizacji przystąpiły zespoły dziewcząt i chłopców grupy starszej wiekowo. Martyna BEREDA ,Natalia CIECHOWSKA zajęły trzecie miejsce w rywalizacji indywidualnej i drużynowej. Również trzecim miejscem pochwalić się mogą chłopcy grupy starszej - Kacper GAWRYCHOWSKI i Hubert LESICKI. Należy stwierdzić, iż turniej był na bardzo wysokim poziomie i rywalizacja wyjątkowo zacięta ,wymagająca mistrzowskich umiejętności.

Z faktu, że mamy swoich uczniów, którzy będą  reprezentować gminę i powiat kołobrzeski na szczeblu województwa zachodniopomorskiego z pewnością są bardzo dumni  wszyscy w naszej szkole, a w szczególności nauczyciele wychowania fizycznego- Radosław Rasztubowicz i Dariusz Pietrzykowski.


 

Ostatni tydzień  w naszej szkole obfitował w liczne zawody sportowe, których  byliśmy gospodarzami. Udział naszych uczniów zaowocował bardzo dobrymi wynikami. Jako pierwsi do rywalizacji o tytuł Mistrza Powiatu wystartowali NASI UNIHOKEIŚCI.

Reprezentacja dziewcząt (grupa starsza) w składzie:

BEREDA Martyna,BLICHARZ Patrycja,CIECHOWSKA Natalia,DZIEKAŃSKA Oliwia,KOWALSKA Oliwia,LESZCZYŃSKA Alicja,SKARZYŃSKA Magdalena,STRZECHMIŃSKA Izabela,STRZECHMIŃSKA Joanna;WYSZYŃSKA Dominika pokonały w meczu finałowym reprezentację Dygowa i tym samym zdobyła tytuł Mistrzyń Powiatu Kołobrzeskiego. Kolejny dzień to rywalizacja reprezentacji chłopców (grupy starszej).

Szkołę naszą reprezentowali:

BABULA Patryk,BYSZEWSKI Adrian,GAWRYCHOWSKI Kacper,GAWRYŚ Rafał, LASKOWSKI Mateusz i Szymon,LESICKI Hubert,ROGULA Jakub,SADOWSKI Maciej i SAJ Miłosz. Chłopcy rywalizowali z reprezentantami z Ustronia Morskiego,Gościna, Wrzosowa,Dygowa, SP7 Kołobrzeg;Sp1 Kołobrzeg. W meczu finałowym podobnie jak w rozgrywkach dziewcząt spotkaliśmy się z reprezentacją szkoły z Dygowa. Tym razem zwycięski, mistrzowski tytuł przypadł naszym rywalom. Nam przypadł tytuł Wicemistrzów Powiatu.
W środę i czwartek do rywalizacji przystąpiła reprezentacja dziewcząt i chłopców grupy wiekowej młodszej.

Dziewczęta w składzie:

BOŚ Zuzanna,BIEDRZYCKA Martyna,JASIŃSKA Antonina,JURCZYS Natalia,KOJRO Martyna,LACHOWICZ Amelia, OCHNIO Nicola,STRZECHMIŃSKA Kinga,TEREFEŃKO Gabriela, WARLIKOWSKA Martyna wygrywając wszystkie mecze kolejny raz zdobyły tytuł Mistrzyń Powiatu. Chłopcy młodszej grupy wiekowej w składzie:

DUSZYŃSKI Jakub,DZIEDZIC Mateusz,KAŁDUS Kacper,KOJRO Michał,MICHALSKI Jakub,PSZCZOŁA Jakub,SOBCZAK Marcel,WANOWSKI Maksymilian,WOŹNIAK Michał i ZAWADZKI Szymon, idąc za przykładem dziewcząt, również pokonali wszystkich rywali  zostali Mistrzami Powiatu w unihokeju.

Mistrzowskie zespoły reprezentować będą powiat kołobrzeski w dalszej regionalnej turze rozgrywek o tytuł mistrza województwa zachodniopomorskiego. Pojedziemy tam z wielką nadzieją na uzyskanie tego tytułu.

Naszych reprezentantów do zawodów przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego - Radosław Rasztubowicz i Dariusz Pietrzykowski.

Tekst i zdjęcia: Dariusz Pietrzykowski.