Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Kartki z życzeniami ułożone na stole.
21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Ideą tego święta, które wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość oraz wzbudzanie pozytywnych emocji.

Tego dnia wolontariusze rozdawali mieszkańcom naszej miejscowości „kartki życzliwości” z życzeniami i pozdrowieniami.

Kartki zostały wykonane przez uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Szkolne Koło Caritas. Tym miłym akcentem wywołali uśmiech na twarzy oraz spowodowali , że ten dzień był wyjątkowy. Bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie w sobie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania nie tylko obdarowanego,  ale przede wszystkim tego, który ją okazuje. I właśnie  o tym mogli przekonać się tego dnia wolontariusze.

W pozostałe dni niech nam wszystkim towarzyszy sentencja Amelli Barr: „Życzliwość jest zawsze modna i zawsze mile widziana”.

Tekst i zdjęcia: Opiekun Szkolnego Koła Caritas Emilia Dziedzic.

Poniżej znajduje się galeria zdjęć wraz z ich opisami przedstawiająca wykonane przez uczniów kartki oraz osoby, które je otrzymały z naszego środowiska lokalnego.