Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Symbole narodowe

BIP SP w Drzonowie

Biuletyn Informacji Publicznej w Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie

Programy

Reforma edukacji

Dobra szkoła
Darmowe podręczniki
Darmowe podręczniki dla uczniów
Ruszaj się z Lionfitness
Bezpiecznie w Sieci

 

KONTROLA RODZICIELSKA

 

KONKURS „ LIST DO TATY”

Uczniowie naszej szkoły  z klasy V – Lena Papież i Jakub Bartwanowicz – wzięli udział  w szóstej edycji konkursu „ List do Taty” pod patronatem SENATU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. Nad konkursem honorowy patronat objął Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. Celem konkursu było zwrócenie uwagi opinii publicznej na ważną rolę ojca w rodzinie oraz propagowanie przykładów dobrego ojcostwa.

Zadaniem uczniów było napisanie pracy literackiej na temat: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata.

5 października w sali koncertowej Ratusza Miejskiego w Kołobrzegu Lena i Jakub oraz 25 innych  uczestników wraz z opiekunami i rodzicami zostali zaproszeni przez Senatora Janusza Gromka na uroczystą Galę ogłoszenia wyników etapu okręgowego konkursu „ List do Taty”.

Młodzi literaci  wysłuchali wielu pięknych słów na temat napisanych prac, podziękowań  od organizatorów za udział w konkursie. Zostały im  wręczone okolicznościowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dodatkową nagrodą, ufundowaną przez Senatora Janusza Gromka,  będzie wycieczka do Szczecina lub Gdańska.

Bardzo dziękuję Lenie i Jakubowi za wzięcie udziału w konkursie i napisanie przepięknych, wzruszających listów. Gratuluję Rodzicom talentu literackiego ich dzieci.

Opiekun: Irena Pietrzykowska