Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Ciekawe, cyfrowe warsztaty uczniów klasy czwartej pt. ”Historia o pszczołach” z Fundacją Girls Code Fun z Warszawy

Certyfikat uczestnictwa w warsztatach.

Certyfikat uczestnictwa w warsztatachUczniowie klasy czwartej dzięki współpracy naszej szkoły z Pracownią Orange w Drzonowie i Fundacją Girls Code Fun z Warszawy i wzięli udział w cyfrowych warsztatach pt. „Historia o pszczołach”.

     Ponieważ okres pandemii spowodował, że Pracownia Orange w Drzonowie nie może prowadzić zajęć stacjonarnie Grupa Inicjatywna postanowiła zaproponować zdobyte przez nią warsztaty (w ramach ogłoszonego konkursu przez Fundację Orange) do realizacji w ramach zajęć z przyrody w szkole podstawowej w Drzonowie.

      Dzięki temu czwartoklasiści mogli połączyć się poprzez aplikację Teams z prowadzącymi zajęcia instruktorkami z Warszawy i wziąć udział w wartościowych zajęciach rozwijających i korelujących treści oraz umiejętności z przyrody z informatyką.


Podczas zajęć uczniowie poznali sekrety życia pszczół oraz ich drogocenny dar jaki nam przynoszą, wpływ działań ludzkich na ich żywotność, sposoby zapobiegania umieralności pszczół przez działania proekologiczne. Na koniec czwartoklasiści stworzyli, programując w Scratch-u, ruchomy obrazek przedstawiający ul, latające pszczoły i przyrodę go otaczającą. Opiekę nad uczniami podczas zajęć sprawowały prowadząca zajęcia z przyrody Pani Justyna Czerniewska i Anna Stefaniak-Dołęgowska Liderka Grupy Inicjatywnej Pracowni Orange w Drzonowie.

    I tak dzięki współpracy zrealizowano atrakcyjne, cyfrowe i zdalne zajęcia proekologiczne. Życzmy sobie więcej tak udanych przedsięwzięć.

Tekst i zdjęcia: Anna Stefaniak-Dołęgowska

Certyfikat uczestnictwa uczniów w warsztatach.

Zrzut ekranu obrazujący pracę uczniów w Scratchu

Prowadząca zajęcia z przyrody Pani Justyna Czerniewska