Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY PI

ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY PI-GAZETKA
 
Dzień 14 marca nie przypadkiem wybrano na obchody międzynarodowego dnia liczby Pi. Tę datę zapisuje się w Stanach Zjednoczonych jako 3, 14, co stanowi przybliżoną wartość liczby Pi. Obchody po raz pierwszy zorganizowano właśnie w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie w San Francisco w Muzeum Nauki w 1988 roku.
W naszej szkole również obchodziliśmy to ważne święto . W klasach piątych i szóstych uczniowie dowiedzieli się ważnych informacji i ciekawostek o liczbie Pi. W ramach zabawy wymyślano jak największą ilość wyrazów, które zaczynały się na tę literę. Klasa czwarta, korzystając z gier dydaktycznych, stała się mistrzem wiedzy o kołach i okręgach. Towarzyszyło temu dużo emocji, zabawy i zdumienia!
Święto Pi, niewątpliwie, miało walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób uatrakcyjnienia naszego szkolnego życia.