Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Program proczytelniczy

Włączamy się do kampanii "Mała Książka - Wielki Człowiek".

Zapraszamy nasze przedszkolaki i ich rodziców do wizyty w Bibliotece Publicznej w Drzonowie. Każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat, które jest lub zostanie czytelnikiem biblioteki publicznej otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika.

 

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Mamy wielką nadzieję, że dużo naszych przedszkolaków oraz ich rodziców zainspiruje się i zapała miłością do książek i czytania.

 

Wyprawka - to starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma do swojej Karty Czytelnika naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

 

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich publikacja „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – to praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z  nim biblioteki. Rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji.

 

Najwyższy czas przygotować się na długie, jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka.  Warto zatem udać się do pobliskiej biblioteki.

 

Obejrzyj https://youtu.be/kWYjvcgD6PU

sprawdź: www.wielki-czlowiek.pl.

Zapraszamy również do udostępniania i śledzenia profilu projektu na

www.facebook.com/malaksiazkawielkiczlowiek/