Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Symbole narodowe

BIP SP w Drzonowie

Programy

Reforma edukacji


Darmowe podręczniki

Ruszaj się z Lionfitness
Bezpiecznie w Sieci

KONTROLA RODZICIELSKA

 

„Jak przygoda to tylko w Warszawie”

W ostatni weekend harcerze tropili najpiękniejsze i najważniejsze miejsca naszej stolicy - Warszawy. Trzydniowy biwak w tym pięknym mieście, pozwolił na poznanie historii tej starej i tej nowszej.

Z Tarasu Widokowego Pałacu Kultury mogliśmy podziwiać panoramę miasta. Aby odpowiedzieć sobie na wiele nurtujących nas pytań, wstąpiliśmy na chwilę do Centrum Nauki Kopernik. Złożyliśmy wizytę królowi Janowi III Sobieskiemu i jego żonie Marysieńce. W ich wspaniałym pałacu w Wilanowie spotkaliśmy prawdziwego szlachcica w oryginalnym stroju szlacheckim oraz poznaliśmy tajemnicę pomarańczy. Przechadzaliśmy się po Parku Łazienkowskim, tropiąc pawie i wiewiórki. A Krakowskie Przedmieście odwiedziliśmy zarówno w dzień jak i w nocy, co pozwoliło nam poznać uroki Starego Miasta i zwyczaje mieszkańców. Dla nas, harcerzy najważniejszym celem wycieczki do Warszawy było odwiedzenie pomnika Małego Powstańca, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz wojskowej części cmentarza na Powązkach, gdzie odwiedziliśmy groby harcerskich bohaterów m.in. Rudego i Zośki.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie działalności naszej drużyny Panu Wójtowi Gminy Kołobrzeg, dzięki któremu mogliśmy wspólnie spędzić czas w tym pięknym mieście.

141 DHSG Rycerze Morza