Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

REGULAMIN PRZYJMOWANIA I ROZPATRYWANIA SKARG I WNIOSKÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. MIESZKA I W DRZONOWIE

Podziękowania pani dyrektor dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie jasełek
Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie, jak co roku, wystawili jasełka.  

  22 grudnia 2022 r. szkolni aktorzy  z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.  Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. Współczesna rodzina ukazana w jasełkach, w dniu Wigilii także z utęsknieniem czekała na przyjście Jezusa. Świetności inscenizacji dodały pastorałki i kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyła się zgromadzona publiczność.
Po zakończonym spektaklu głos zabrała  dyrektor szkoły p. Irena Pietrzykowska, która podziękowała młodym artystom i ich opiekunom za przygotowanie jasełek oraz za wspaniałe wprowadzenie w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Złożyła także świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość gościom,  rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.
Jasełka przygotowali ks. M.Nikiel i p. J.Dziubak, oprawa muzyczna – p.Z.Mucha.