Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

REGULAMIN PRZYJMOWANIA I ROZPATRYWANIA SKARG I WNIOSKÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. MIESZKA I W DRZONOWIE

Dwie książki.
Zapraszamy Rodziców i ich dzieci w wieku 3 – 6 lat, Małych Czytelników do biblioteki. Ci, którzy weszli uprzednio do projektu, mogą kontynuować udział i otrzymać nową wersję czytelniczej wyprawki.

Jak działa projekt?

Biblioteka w Drzonowie bierze udział w kampanii czytelniczej Instytutu Książki w Warszawie. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi Bibliotekę Publiczną w Drzonowie i zostanie jej czytelnikiem, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem książki lub książek z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W świat literackiej przygody zaprasza pięknie zilustrowany przez małżeństwo artystów: Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka wybór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów (m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Joanny Papuzińskiej). Przewodnikiem dla rodziców po tym świecie jest broszura ukazująca nieocenioną rolę książek w rozwoju dziecka.

W tej edycji do bibliotek trafiły także wyprawki w języku ukraińskim.

Czytajcie więc dziecku. Wspólne czytanie to duża przyjemność, ale i nauka, taka „mimochodem”, pozytywnie wpływająca na wszechstronny rozwój dziecka. Dzięki temu „rośnie w siłę” intelektualnie i społecznie. Warto czytać pociechom od najmłodszych lat.

 

Warto zatem udać się do gminnej biblioteki po książki, ponieważ:

  • Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.
  • Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
  • Powyższe działania zwiększają szansę wyrobienia u dziecka nawyku czytania, a o zaletach takowego chyba nikogo nie trzeba przekonywać J.

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest niezrównanym prezentem na całe życie!

***

Zapraszamy

Biblioteka Publiczna w Drzonowie, Drzonowo 60; tel. 94 35 87 199

czynna: Pn. 11-15, Wt.-Pt. 14-18   

Obejrzyj       

https://www.youtube.com/watch?v=rFxKrl1n550&t=59s

 

Informacje dotyczące projektu na stronie:       

http://wielki-czlowiek.pl/

 

Zapraszamy również do udostępniania i śledzenia profilu projektu:          

www.facebook.com/malaksiazkawielkiczlowiek/

 

Oprac. M.P. Biblioteka Publiczna w Gminie Kołobrzeg filia Drzonowo