Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Adopcja na odległość.

Nomonjanahare-dziewczynka z Madagaskaru
Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do projektu „Adopcja na odległość’, obejmując wsparciem pięcioletnią dziewczynkę z Madagaskaru o imieniu Nomonjanahare.                   

Dziecko obecnie uczęszcza do przedszkola. Rodzina dziewczynki jest bardzo biedna. Rodzice wyjechali na wieś, gdyż tam im łatwiej znaleźć pracę na roli. Nomonjanahare pozostała pod opieką babci, aby mogła uczęszczać do przedszkola.  

Pomimo wysiłku rodziców i babci ciężko opłacić im czesne i zakupić potrzebne przybory do nauki. Comiesięczna wpłata w wysokości 70 złotych umożliwi jej edukację. Dzięki temu dziecko ma realną szansę na wyjście z ubóstwa, gdyż zdobyte wykształcenie ułatwi jej w przyszłości znalezienie pracy.

Warto przypomnieć , że w latach 2015 – 2021 r. nasza szkoła wspierała pochodzącą z Madagaskaru Judith Samuelinę, która dzięki regularnym wpłatom ukończyła szkołę.

Tekst i zdjęcie: Emilia Dziedzic