Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Programowanie robotów edukacyjnych - "Laboratoria przyszłości"

Uczennica programująca na komputerze robota.

W listopadzie 2022r., uczestnicy szkolnego koła komputerowego, zaczęli programowanie robotów edukacyjnych. Jest to dużo trudniejszy etap w porównaniu do poprzedniego, gdzie należało złożyć robota wg instrukcji.

Na początek uczestnicy przygotowali zestaw do programowania - komputer, Blootooth, robot, kontroler. Dopiero teraz, dzieci mogły kodować w trybie Live, który polegał na zarządzaniu robotem poprzez klawiaturę komputera. Nie jest to jednak tryb wygodny, gdyż wymaga on ciągłego siedzenia przed komputerem w czasie sterowania roborem.


Drugi etap jest dużo bardziej ambitny - to tryb Wyślij. Po napisaniu programu kodującego, zostaje on przesłany do pamięci robota. Dzięki temu uczeń oraz robot nie są już zmuszeni do przebywania bezpośredniego przy komputerze. Dlatego tryb Wyślij, sprawia dzieciom największą frajdę podczas programowania.

Na poniższych zdjęciach widzimy, jak uczniowie demonstrują wcześniej złożone roboty, programują je, a następnie przy pomocy kontrolerów, bawią się nimi w berka.


#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

Tekst i zdjęcia: Tomasz Kukuła.