Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

„To już pora na wakacje, to już czas”

Zdjęcie absolwentów kl. 8A

Nie tak dawno, bo  we wrześniu, spotkaliśmy się na inauguracji  roku szkolnegoa tymczasem to już jego finał.

24 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny.

O godzinie 9.00 w obecności zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły rok szkolny zakończyły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I – III. Dzieciom dyplomy ukończenia „ zerówki” wręczyły dyrektor szkoły Irena Pietrzykowska i wychowawczyni Justyna Czerniewska. Podziękowania za  pracę na rzecz dzieci i szkoły oraz życzenia bezpiecznego wypoczynku i słonecznych wakacji życzyły dyrektor szkoły i przedstawiciel Rady Rodziców Anna Pawłowska – Mrówka. Wierszem, tańcem i piosenką  dzieci pożegnały mijający rok szkolny.

O godzinie 11.00  miało miejsce zakończenie roku szkolnego dla klas IV – VIII., które odbyło się z udziałem zastępcy wójta gminy Kołobrzeg Katarzyny Janickiej – Golonki, przewodniczącej Rady Rodziców Beaty Sawickiej, radnej rady gminy Kołobrzeg   Anny Matejak, pracownika biblioteki w Drzonowie Marzeny Przyżyckiej, sołtysów: Błotnicy -Elżbiety Szczoczarz, Nowogardku- Piotra Elznera, reprezentantów straży pożarnej, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców.

Gości powitała i okolicznościowe przemówienie wygłosiła dyrektor szkoły Irena Pietrzykowska. Wychowawcy klas IV- VII wręczyli nagrody uczniom, którzy otrzymali świadectwa „ z czerwonym paskiem”.  Dyplomami i statuetkami nauczyciele wychowania fizycznego  uhonorowali najlepszych sportowców za osiągnięcia w zawodach  ramach Igrzysk Dzieci.    Uczennica kl. VII a Martyna Chocian zdobyła tytuł Sportowca Roku w kategorii Dziewcząt.                                                                                                                                         
Szczególną oprawę miało pożegnanie ósmoklasistów. Uroczyście przekazano sztandar szkoły uczniom klasy VII. Wręczone zostały przez wychowawców świadectwa ukończenia szkoły, nagrody książkowe, dyplomy i statuetki  za osiągnięcia sportowe, podziękowania za pracę w Samorządzie Szkolnym i Wolontariacie, listy gratulacyjne dla rodziców uczniów kończących szkołę z wyróżnieniem oraz podziękowania dla rodziców angażujących się w pracę na rzecz klasy. Wyróżniający się w nauce i sporcie uczniowie otrzymali Stypendia Dyrektora Szkoły. Tytuł Sporowca Roku w kategorii Chłopców zdobył uczeń kl. VIII a Jakub Kowalczyk.           
Pani dyrektor wraz z zastępcą wójta przekazały dyplomy uczniom, którzy zostali laureatami i finalistami konkursów przedmiotowych Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Podziękowania otrzymały również nauczycielki, które przygotowywały uczniów do tych konkursów.  Wzruszającym momentem były podziękowania  od rodziców.                               
Życzenia i gratulacje złożyła wszystkim zastępca  wójta oraz przewodnicząca Rady Rodziców. Absolwenci zostali pożegnani także przez siódmoklasistów.

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł czas na zasłużony odpoczynek.
Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

Tekst: Irena Pietrzykowska, zdjęcia Angelika Telej, Dariusz Pietrzykowski. Zdjęcia i film Anna Stefaniak-Dołęgowska.

 

UCZNIOWIE, KTÓRZY UKOŃCZYLI SZKOŁĘ  Z WYRÓŻNIENIEM
 
Klasa VIII A
 
Gliwa Alan
Misior Kinga
Romaniszyn Kacper
Strzechmińska Wiktoria
Wroński Filip
 
Klasa VIII B
 
Cichewicz Zuzanna
Buczniewska Kinga
Dołęgowska Zuzanna
Muzyczuk Julia
Skwarek Marcelina
 
UCZNIOWIE, KTÓRZY OTRZYMALI PROMOCJĘ Z WYRÓŻNIENIEM
 
Klasa IV
 
Ciechowska Gabriela
Grząkowska Klaudia
Myrła Maksym
Rydzewski Maksymilian
Sawicka Martyna
Sawicki Mikołaj
Wiciaż Miłosz
 
Klasa V
 
Kocur Gracjan
Heliosz Adam
Wiciaż Amelia
Wąsowski Franciszek
 
Klasa VI
 
Sołoducha Bartosz
 
Klasa VII a
 
Gleczman Maksymilian
Szulikowska Magdalena
Sikorski Gracjan
 
Klasa VII b
 
Elzner Weronika
Gurska Anita
Telej Kuba
 
UCZNIOWIE, KTÓRZY OTRZYMALI STYPENDIUM DYREKTORA SZKOŁY
 
- za wyniki w nauce
 
Cichewicz Zuzanna – kl. VIII b,
 
- za osiągnięcia sportowe
 
Sikorski Gracjan, Trznadel Maciej - kl. VII a,
 
Elzner Weronika, Kotowska Wiktoria, Gurska Anita, Szydlik Nicol, Boratyński Kamil – kl. VII b,
 
Gliwa Alan, Kowalczyk Jakub, Romaniszyn Kacper, Pszczoła Amelia, Jarema Alicja,- kl. VIII a,
 
Buczniewska Kinga, Dołęgowska Zuzanna, Muzyczuk Julia, Skwarek Marcelina, Czołnowski
Kacper, Hubert Gołuchowski, Babula Mateusz, Strojek Konrad – kl. VIII b.
 
Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym serdecznie gratulujemy !!!
 
 

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH

 

Z wielką dumą i radością informujemy o sukcesach  uczniów naszej szkoły w konkursach przedmiotowych Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2021/2022.

 

Kinga Misior, uczennica klasy VIII A, uzyskała tytuł laureata etapu wojewódzkiego Konkursu Geograficznego organizowanego dla  uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego. Uczennica wykazała się gruntowną wiedzą geograficzną we wszystkich trzech etapach konkursu. W przygotowaniach do konkursu Kingę wspierała Pani Małgorzata Baran, nauczyciel matematyki i geografii.

 

Kinga Misior uzyskała również tytuł finalisty etapu wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego. Uczennicę do konkursu przygotowała Pani Alicja Jakubowska-Marchewka, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie.

 

Zuzanna Cichewicz uczennica klasy VIII B i Filip Wroński uczeń klasy VIII A uzyskali tytuł finalisty etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego. Uczniowie osiągnęli swój sukces dzięki pomocy i wsparciu nauczyciela języka polskiego Pani Małgorzaty Chober.

 

 

Nagrodzonym uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy sukcesów !