Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Symbole narodowe

BIP SP w Drzonowie

Biuletyn Informacji Publicznej w Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie

Programy

Reforma edukacji

Dobra szkoła
Darmowe podręczniki
Darmowe podręczniki dla uczniów
Ruszaj się z Lionfitness
Bezpiecznie w Sieci

 

KONTROLA RODZICIELSKA

 

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1 października obchodziliśmy w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Już od wielu lat nasza szkoła uczestniczy w tym wyjątkowym dniu. Musimy pamiętać, że matematyka towarzyszy nam przez całe życie -w każdej chwili . Chcemy więc promować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki.
W tym roku w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia   uczestniczyły klasy II-VIII. Na drzwiach rozwieszono dodatkowe zadania, a na schodach przykładowe działania. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po zdalnym nauczaniu i wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.


Przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, ale także chęć zdrowej rywalizacji Wszyscy uczestnicy włożyli wiele starań, aby uzyskać certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia i większość z nich mogła pochwalić się tym sukcesem.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.
 
                                                                                                                                                                                     Koordynatorzy akcji:

Małgorzata Baran
Katarzyna Piastowicz