Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Symbole narodowe

BIP SP w Drzonowie

Programy

Reforma edukacji


Darmowe podręczniki

Ruszaj się z Lionfitness
Bezpiecznie w Sieci

KONTROLA RODZICIELSKA

 

GDZIE DO SZKOŁY? JAKI ZAWÓD?

Wybór szkoły ponadgimnazjalnej i ponadpodstawowej  to wielka odpowiedzialność. Od tej decyzji może zależeć przyszłość edukacji każdego młodego człowieka. To właśnie z myślą o uczniach kończących gimnazjum oraz szkołę podstawową zostały zorganizowane Powiatowe Targi Edukacji i Pracy. 

Tegoroczne dwudniowe targi odbyły się w Zespole Szkół nr 2 im im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu. Uczniowie, którzy pojawili się przy ulicy Piastowskiej, mieli możliwość uzyskać informacje o szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych oraz obowiązujących zasadach rekrutacji do tych szkół. Ofertę swojązaprezentowało 7 szkół z terenu powiatu kołobrzeskiego oraz firmy zajmujące się poradnictwem zawodowym, instytucje pomagające w planowaniu kariery zawodowej oraz pracodawcy. Jak co rokuimpreza cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród uczestników targów. Wyjazd na targi zorganizowany został w ramach zajęć z zakresu doradztwa zawodowego, mających na celu edukować naszych uczniów w zakresie orientacji zawodowej i potrzeb rynku pracy oraz potrzeb edukacyjnych. Z pewnością udział w targach pomoże w podjęciu decyzji, do jakiej szkoły pójdą po ukończeniu szkoły nasi absolwenci.

Tekst i zdjęcia: doradca zawodowy Dariusz Pietrzykowski