Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Symbole narodowe

BIP SP w Drzonowie

Programy

Reforma edukacji


Darmowe podręczniki

Ruszaj się z Lionfitness
Bezpiecznie w Sieci

KONTROLA RODZICIELSKA

 

"Dzień Nowych Technologii w Edukacji”

W dzisiejszych czasach możliwość nowoczesnych technologii jest bardzo duża. Urządzenia wykorzystujące internet nie tylko ratują życie i zdrowie. Współczesne komputery, smartfony czy tablety również uczą. Dotyczy to praktycznie każdej grupy wiekowej: od dzieci w wieku przedszkolnym, przez uczniów szkoły podstawowej, licealistów, studentów, aż po osoby, które swoją edukację już co prawda zakończyły, ale technologie nadal pomagają im w poszerzaniu wiedzy i doskonaleniu umiejętności.

21 marca upłynął w naszej szkole pod hasłem "Dzień Nowych Technologii w Edukacji". Akcja została zainicjowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a w szkole zorganizowana przez panie: Katarzynę Piastowicz, Annę Stefaniak-Dołęgowską oraz Martę Szymańską.
Uczniowie brali udział w zajęciach multimedialnych, w czasie przerw korzystali z komputerów w celach edukacyjnych. Zorganizowano również konkurs wyścigów crossingowych, do którego zostały wykorzystane samochody z projektu „Młody Inżynier Programista”. Najlepszymi kierowcami rajdowymi zostali: Szymon Kozioł z klasy VII b- miejsce I, Bartosz Baran z klasy VIII-II miejsce i Filip Wroński z klasy 5 a-miejsce III. Przygotowano również gazetkę ścienną na temat najbardziej znanych nowoczesnych urządzeń technologicznych powstałych w ciągu ostatnich 10 lat. Nie zapomniano również o rodzicach, dla których zorganizowano warsztaty z obsługi dziennika elektronicznego „Librus” oraz przygotowano broszurkę zawierającą najważniejsze porady dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu.

Tekst: Katarzyna Piastowicz, zdjęcia: Anna Stefaniak-Dołęgowska-zespół ds. promocji i wizerunku szkoły.