Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Symbole narodowe

BIP SP w Drzonowie

Programy

Reforma edukacji


Darmowe podręczniki

Ruszaj się z Lionfitness
Bezpiecznie w Sieci

KONTROLA RODZICIELSKA

 

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images//aktualnosci/wydarzenia2019/DNT210319

RAZEM NA ŚWIĘTA

"Dzień Nowych Technologii w Edukacji”

W dzisiejszych czasach możliwość nowoczesnych technologii jest bardzo duża. Urządzenia wykorzystujące internet nie tylko ratują życie i zdrowie. Współczesne komputery, smartfony czy tablety również uczą. Dotyczy to praktycznie każdej grupy wiekowej: od dzieci w wieku przedszkolnym, przez uczniów szkoły podstawowej, licealistów, studentów, aż po osoby, które swoją edukację już co prawda zakończyły, ale technologie nadal pomagają im w poszerzaniu wiedzy i doskonaleniu umiejętności.

21 marca upłynął w naszej szkole pod hasłem "Dzień Nowych Technologii w Edukacji". Akcja została zainicjowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a w szkole zorganizowana przez panie: Katarzynę Piastowicz, Annę Stefaniak-Dołęgowską oraz Martę Szymańską.
Uczniowie brali udział w zajęciach multimedialnych, w czasie przerw korzystali z komputerów w celach edukacyjnych. Zorganizowano również konkurs wyścigów crossingowych, do którego zostały wykorzystane samochody z projektu „Młody Inżynier Programista”. Najlepszymi kierowcami rajdowymi zostali: Szymon Kozioł z klasy VII b- miejsce I, Bartosz Baran z klasy VIII-II miejsce i Filip Wroński z klasy 5 a-miejsce III. Przygotowano również gazetkę ścienną na temat najbardziej znanych nowoczesnych urządzeń technologicznych powstałych w ciągu ostatnich 10 lat. Nie zapomniano również o rodzicach, dla których zorganizowano warsztaty z obsługi dziennika elektronicznego „Librus” oraz przygotowano broszurkę zawierającą najważniejsze porady dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu.

Tekst: Katarzyna Piastowicz, zdjęcia: Anna Stefaniak-Dołęgowska-zespół ds. promocji i wizerunku szkoły.

{gallery}/aktualnosci/wydarzenia2019/DNT210319{/gallery}