Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Symbole narodowe

BIP SP w Drzonowie

Programy

Reforma edukacji


Darmowe podręczniki

Ruszaj się z Lionfitness
Bezpiecznie w Sieci

KONTROLA RODZICIELSKA

 

„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

W szczególności służy popularyzowaniu wśród młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej , tradycji ruchu strażackiego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym. Naszą szkołę w eliminacjach gminnych,które odbyły się w Drzonowie, reprezentowali:

ELZNER Weronika, KUŚ Joanna, STRZECHMIŃSKA Maria,DZIEDZIC Mateusz (grupa I).

DUSZA Jan,ŻMUDA Kornelia, SKOWROŃSKA Agnieszka i WOJCIECHOWSKI Maciej (grupa II)

Po przebrnięciu przez trzy etapy konkursu ogłoszone zostały wyniki zmagań reprezentantów szkół gminy Kołobrzeg. Bardzo miłym stał się fakt, że oba nasze zespoły zajęły pierwsze miejsca w konkurencjach zespołowych. Indywidualnie też „okupowaliśmy” podium zwycięzców. W kategorii szkół podstawowych – I miejsce zdobył DZIEDZIC Mateusz. W kategorii II grupy wiekowej II miejsce zajęła ŻMUDA Kornelia, natomiast III miejsce zajął WOJCIECHOWSKI Maciej. O podium „otarli” się pozostali nasi reprezentacji: KUŚ Joanna i DUSZA Jan. Zajmując I miejsce, DZIEDZIC Mateusz reprezentował będzie gminę Kołobrzeg 30 marca 2019 roku na powiatowym szczeblu turnieju we Wrzosowie. Wręczający nagrody uczestnikom turnieju druhowie strażacy podkreślił bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności praktycznych i życzyli dalszego pogłębiania nabytych nawyków i powodzenia w zmaganiach powiatowych turnieju. Bardzo wysoki poziom przeprowadzonych eliminacji nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie strażackiej braci jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej naszej gminy. Za bardzo miłą atmosferę , wspaniałe nagrody młodzież serdecznie podziękowała organizatorom imprezy i zobowiązała się do kontynuacji strażackiej pasji.

Wszystkim uczestnikom turnieju oraz opiekunowi p. Dariuszowi PIETRZYKOWSKIEMU podziękowała i pogratulowała pani dyrektor naszej szkoły , licząc na sukcesy w kolejnych etapach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Tekst i zdjęcia: Dariusz Pietrzykowski