Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Symbole narodowe

BIP SP w Drzonowie

Programy

Reforma edukacji


Darmowe podręczniki

Ruszaj się z Lionfitness
Bezpiecznie w Sieci

KONTROLA RODZICIELSKA

 

Wzruszająca opowieść o Dziewczynce z zapałkami w wykonaniu młodych aktorów z koła teatralnego.

Dzieci z oddziału przedszkolnego, które uczestniczyły w zajęciach Koła  teatralnego wystąpiły w przedstawieniu przygotowanym na podstawie baśni H. Ch. Andersena pt. „Dziewczynka z zapałkami”. W dzień premiery stali  się aktorami dla swoich rodziców i  rówieśników.

W kolejnym dniu zaprezentowały się młodszym dzieciom z zaprzyjaźnionego Przedszkola Żuczki ze Starego Borku. Pokazały historię samotnego i ubogiego dziecka oraz zabieganych i obojętnych ludzi, na tych, których dotyka krzywda i  cierpienie.

         Interesujące jest, że opowiedziały losy bohaterki w nietypowy sposób. Aktorzy nie operowali słowem, ponieważ najważniejszym środkiem przekazu były: muzyka, gesty i symbole. Inscenizacja poruszyła serca widzów do tego stopnia, że  niektórzy ze wzruszenia uronili łzy.

         Po przedstawieniu wszystkie przedszkolaki skosztowały  słodkie „co nieco”,
a następnie udały się na wspólną  zabawę i  spacer w poszukiwaniu oznak wiosny.

Wychowawcy oddziału przedszkolnego pragną podziękować p. Alicji Lis za przygotowanie dekoracji.

Tekst: Justyna Czerniewska, Joanna Kowalczyk, zdjęcia: Anna Stefaniak-Dołęgowska-zespół ds. promocji i wizerunku szkoły.